T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Ock

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi , Kalite Yönetim Sistemi kapsamında değerlendirilmesi sonucunda ilgili standartlara uygun olduğu tespit edildi.Bu kapsamda  22.01.2024-22.01.2025 tarihleri arasında         ISO 9001:2015 sertifikası Kurum Müdürü Saffet YILMAZ’a teslim edildi.

Kurum Müdürü Saffet YILMAZ “idarecilerimiz,öğretmenlerimiz,ustaöğreticilerimiz,çalışanlarımız ve kursiyerlerimizin Kurumumuza son yıllarda kattıkları değerlerin sonucunda yakaladığımız kalite standardımızın bu şekilde tescillenmesinin Kurumumuz adına sevindirici olduğunu söyleyerek tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.”dedi.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi “Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim” felsefesi ile kursiyer sayısını pandemindenönceki yıllarda 20 bin bandında iken son yıllardaki çalışmalar ile 30 bin kursiyer sayısı bandına ulaşıldığı tespit edildi. Bunun yanında düzenlenen Türk Sanat Müziği Konserleri, Türk Halk Müziği Konserleri, 23 Nisan Etkinlikleri , Seramik ve Resim sergileri ile Yıl Sonu faaliyetleri ile yakalanan hizmet kalitesinin arttığı gözlemlendi.

2020 yılından itibaren Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’ne ait üç binada yapılan düzenlemeler ile daha yaşanılabilir alanlarda hizmet verilmesinin ISO 9001:2015 belgesinin alınmasında etken olduğu tespit edildi.

Ock

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan  “Dikiş Makineleri Gazzeli Çocuklar İçin Çalışıyor…” projesi kapsamında İstanbul ilinde başta Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi tarafından üretilen ürünler olmak üzere Esenyurt Halk Eğitimi Merkezi ile Silivri Halk Eğitimi Merkezlerinin de katkısı ile 3200 Polar Battaniye,250 bin maske,100 adet eşofman Ataşehir ilçemiz Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mersin Limanına yollandı.

Üretilen ürünlerin Mersin’e hareketi sırasında AtaşehirKaymakamı Bekir DINKIRCI, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ile üretimin ana merkezi Olan Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet YILMAZ ve üretimde görev alan Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticileri yer aldı.

İlçe Kaymakamı Bekir DINKIRCI konuşması sırasında Türk Milletinin her zaman mazlum milletlerin yanında yer aldığını belirterek bu çalışmada görev alan herkesi kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR’dakonuşmasında Milli Eğitim Bakanlığımızın her alanda olduğu gibi Gazze’de yaşayan insanların yanında yer almak için gereken çalışmaları yaptığını belirterek buradaki çalışma için Halk Eğitimi Müdürünü ve emeği geçen Usta Öğreticileri tebrik etti.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz üretim atölyesini hem Ataşehir Kaymakamı hem de İl Milli Eğitim Müdürü ve misafirlere gezdirerek üretim hakkında bilgi verdi.

Ock

Türk Halk Müziği Koromuz 2024 yılının ilk konserini 10 Ocak akşamı Novada konser salonunda verdi. "Aşık Veysel'e Saygı" temalı konserimiz Şef Sinan Güngör eşliğinde koromuzun büyük başarısı ile dinleyicilere harika dakikalar yaşattı. Ayrıca konserimize İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Yıldırım da katılarak bizleri onurlandırdı. Ataşehir'de faaliyet gösteren yerel basın kuruluşları yaptıkları haberlerle vatandaşlarımızın faaliyetlerimizden haberdar olmasını sağladı. Başta müdürümüz Saffet YILMAZ'a şefimiz Sinan GÜNGÖR'e ve koroda emeği geçen tüm kursiyerlerimize bu güzel gece için teşekkür ederiz...

Ara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 24 engelli bireyin üretimde söz sahibi olmaları için düzenlenen kurs merkezindeki üretim alanındaki tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.


Ekm

CUMURİYETİMİZİN 100. YILI KURSLARIMIZ TARAFINDAN COŞKUYLA KUTLANDI. ÖĞRETMENLERİMİZE VE KURSİYERLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Ock

TSM koromuz Şef Berk Özçam yönetiminde bu yılın ilk konserini 20 Ocak gecesi Mustafa Saffet Kültür Merkezinde vermiştir. Milli Eğitim Bakanlığının "ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZDE ŞARKILARI" projesi kapsamında "ZEKİ MÜREN ŞARKILARI" konulu konserimiz halkımız tarafından büyük ilgi gördü. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Aylin Şengün Taşçı'nın da katılımıyla renklenen konserimiz beraber ve solo şarkılarla devam etti. Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan başta Müdürümüz Saffet YILMAZ'a, şefimiz Berk ÖZÇAM'a ve Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve çalışanlarına teşekkür ederiz. 

Ara

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın  AİLE OKULU PROJESİ kapsamında Nisan 2022'den itibaren Aile Okulu programıyla velilerin yanında olmaya devam ediyoruz. Pek çok konuda okullarda ve merkezimizde açtığımız kurslarımız basınında dikkatini çekti. ATAŞEHİR GÜNDEM gazetesinin haberiyle daha çok vatandaşımıza ulaştık. Haber için Ataşehir Gündem gazetesine teşekkür ederiz.

Haz

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI içinde WATER GARDEN AVM'de açılan ataşehir halk eğitimi merkezi YIL SONU SERGİSİ basında geniş yer aldı. İTV, ATAŞEHİR HABER ve ATAŞEHİR GÜNDEM gazetelerinde yer alan sergimiz vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

Mrt

Geri dönüşüm kütüphanemizin açılış töreni basında büyük yer aldı. Kütüphanemizin açılış töreni İTV HABER ve GAZETE ATAŞEHİR'de yer alarak daha fazla vatandaşımızın haberdar olması sağlandı. 

Şbt

FUTBOL AKADEMİSİ açılış törenimize katılan ve bugüzel etkinliği haber yapan ATAŞEHİR GÜNDEM ve GAZETE ATAŞEHİR gazetelerine daha fazla insanımıza ulaşmamıza yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür ederiz.

Şbt

DARÜLACEZE'de yaptığımız OKUMA-YAZMA KURSUMUZ eğlenceli ve sıcak bir OKUMA BAYRAMI etkinliği ile son buldu. Basın bu etkinliğimizi tüm vatandaşlarımıza duyurmamızda bizlere yardımcı oldu. www.atasehir.com, www.atasehirgundem.com, www.gazeteatasehir.com ve www.itvhaber.com haber sitelerine teşekkür ediyoruz.

Şbt

ATAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ olarak Darülaceze'de kalan vatandaşlarımıza OKUMA-YAZMA eğitimi verdik. OKUMA-YAZMA eğitimi alan vatandaşlarımıza Darülaceze müdürlüğü ile birlikte bir OKUMA BAYRAMI yaptık. Bu güzel etkinlikte müdürümüz Saffet Yılmaz bizlerle beraber oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ock

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, İlçe Tarım Müdürü Hamza Atalay ve Halk Eğitimi merkezi Müdürü Saffet Yılmaz'ın katıldığı ARICILIK KURSU SERTİFİKA TÖRENİ basında büyük yer aldı.

İTV HABER, ATAŞEHİR GÜNDEM ve GAZETE ATAŞEHİR gazetelerinin yayınladığı haber sayesinde daha çok vatandaşımızın kurslarımızdan haberdar olması bizleri heyecanlandırıyor.

Ara

Ataşehir Gündem ve İTV haber siteleri kurslarımız ve etkinliklerimizi daha geniş kitlelerle buluşturmaya devam ediyor. Türk Sanat Müziği korosu çalışmalarımızın geniş yer aldığı haberler sayesinde güçlenerek daha fazla vatandaşımıza ulaşıyoruz.

Ara

ATAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ olarak LÖSEV'de yaptığımız TEL BEBEK KURSU sertifika töreni basında geniş yer aldı. ATAŞEHİR GÜNDEM, ATAŞEHİR HABER  ve GAZETE ATAŞEHİR gazetelerinde törenimiz haber oldu.