T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Nis

Cemile Besler kurs merkezimizi ziyaret eden Ataşehir İlçe Kaymakamı Bekir DINKIRCI'ya kurs merkezi hakkında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Saffet Yılmaz bilgi verdi. Verilen bilgi kapsamında kurs merkezinin haftanın yedi günü açık olduğu ve sabah 10.00 akşam 21.00 saatleri arasında onlarca kurs programının düzenlendiği ve bu kurslarda binlerce kişiye ulaşıldığını söyleyen kurum Müdürümüz Saffet Yılmaz, kurs merkezinde özellikle seramik, piyano, yağlı boya resim, ingilizce, kağıt rölyef, keman, çinicilik, cam-boncuk yapımı ve deri çanta kurslarına talebin çok fazla olduğunu söyledi. Ayrıca kurs merkezinde resim, piyano, keman ve ingilizce kursu ile çocuklara yönelik de etkinliklerin düzenlendiği belirtildi. Kaymakamımızın ziyareti yerel basında da büyük ilgi gördü. 

 

 

Nis

2010 yılında 5982 sayılı Kanunla Anayasanın 20. maddesine eklenen fıkra ile, herkesin kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkı anayasal bir hak olarak teminat altına alınmıştır. Bu bağlamda, bireylerin kendilerini ilgilendiren kişisel veriler üzerinde hangi hak ve yetkilere sahip olduğu ve kişisel verilerin hangi hallerde işlenebileceği hükme bağlanırken, kişisel verilerin korunmasına ilişkin usul ve esaslar kanunla düzenlenmiştir.

Nis

Mrt

Mrt

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Resim Sergimizi Metropoll AVM de yaptık. Yoğun ilgi gören sergimizi sanal galeriye taşıyarak göremeyen vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. İyi seyirler...

Mrt

Mrt

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü "Kadın ve Çiçek" temalı resim sergimiz Metropol AVM'de Ataşehir Kaymakanı Bekir DINKIRCI, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILDIRIM, Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet YLMAZ, Ataşehir İlçe Tarım Müdürü Hamza ATALAY, Ataşehir İlçe Milli Eğitrim Şube Müdürleri Ercan METİN, Esra ÖZGENÇ ve Futbol Antrenörü Yılmaz VURAL'ın katılımlarıyla gerçekleşti. İTV Haber, Gazete Ataşehir ve 1923 Tv gazeteleri sergimize büyük yer verdi. Emeği geçen tüm öğretmen ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz.

Mrt

“Hayalet Ağ Projesi” kapsamında geri dönüşüme kazandırılan ağlardan elde edilen ürünler Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi binasında sergilendi.

Hayalet ağlar; ticari ya da amatör avcılık yaparken takılan, kopan veya bilerek bırakılan av araçlarının insan kontrolü olmaksızın sucul ekosistemdeki canlıların ölümüne neden olan ağlardır.

Denizlerde veya iç sularda, hayalet av araçları kaybolduktan sonra da avcılık faaliyetlerini devam ettirirler ve sucul bioçeşitliliğin tehlikeye girmesine sebep olmaktadır.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında 07.03.2024 tarihinde ortaklaşa gerçekleştirilen programda, Öğretmenler ve Özel Öğrenciler tarafından Hayalet Ağ Projesi kapsamında deniz dibinden çıkarılan ağların geri dönüşüme kazandırılmasıyla hazırlanan file torba, çanta, aksesuar, tablo ve kalemlik gibi ürünler sergilendi.

Şbt

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak kurslarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. "BİNA VE SİTE YÖNETİCİLİĞİ KURSU" ile amatör yapılan bir iş profesyonel bir meslek haline dönüşecek. Kurs ön kayıt için sitemiz ana sayfasındaki önkayıt linkinden başvuru yapabilirsiniz.

Ock

Ock

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi , Kalite Yönetim Sistemi kapsamında değerlendirilmesi sonucunda ilgili standartlara uygun olduğu tespit edildi.Bu kapsamda  22.01.2024-22.01.2025 tarihleri arasında         ISO 9001:2015 sertifikası Kurum Müdürü Saffet YILMAZ’a teslim edildi.

Kurum Müdürü Saffet YILMAZ “idarecilerimiz,öğretmenlerimiz,ustaöğreticilerimiz,çalışanlarımız ve kursiyerlerimizin Kurumumuza son yıllarda kattıkları değerlerin sonucunda yakaladığımız kalite standardımızın bu şekilde tescillenmesinin Kurumumuz adına sevindirici olduğunu söyleyerek tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.”dedi.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi “Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim” felsefesi ile kursiyer sayısını pandemindenönceki yıllarda 20 bin bandında iken son yıllardaki çalışmalar ile 30 bin kursiyer sayısı bandına ulaşıldığı tespit edildi. Bunun yanında düzenlenen Türk Sanat Müziği Konserleri, Türk Halk Müziği Konserleri, 23 Nisan Etkinlikleri , Seramik ve Resim sergileri ile Yıl Sonu faaliyetleri ile yakalanan hizmet kalitesinin arttığı gözlemlendi.

2020 yılından itibaren Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’ne ait üç binada yapılan düzenlemeler ile daha yaşanılabilir alanlarda hizmet verilmesinin ISO 9001:2015 belgesinin alınmasında etken olduğu tespit edildi.

Ock

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan  “Dikiş Makineleri Gazzeli Çocuklar İçin Çalışıyor…” projesi kapsamında İstanbul ilinde başta Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi tarafından üretilen ürünler olmak üzere Esenyurt Halk Eğitimi Merkezi ile Silivri Halk Eğitimi Merkezlerinin de katkısı ile 3200 Polar Battaniye,250 bin maske,100 adet eşofman Ataşehir ilçemiz Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mersin Limanına yollandı.

Üretilen ürünlerin Mersin’e hareketi sırasında AtaşehirKaymakamı Bekir DINKIRCI, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ile üretimin ana merkezi Olan Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet YILMAZ ve üretimde görev alan Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticileri yer aldı.

İlçe Kaymakamı Bekir DINKIRCI konuşması sırasında Türk Milletinin her zaman mazlum milletlerin yanında yer aldığını belirterek bu çalışmada görev alan herkesi kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR’dakonuşmasında Milli Eğitim Bakanlığımızın her alanda olduğu gibi Gazze’de yaşayan insanların yanında yer almak için gereken çalışmaları yaptığını belirterek buradaki çalışma için Halk Eğitimi Müdürünü ve emeği geçen Usta Öğreticileri tebrik etti.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz üretim atölyesini hem Ataşehir Kaymakamı hem de İl Milli Eğitim Müdürü ve misafirlere gezdirerek üretim hakkında bilgi verdi.

Ock

Türk Halk Müziği Koromuz 2024 yılının ilk konserini 10 Ocak akşamı Novada konser salonunda verdi. "Aşık Veysel'e Saygı" temalı konserimiz Şef Sinan Güngör eşliğinde koromuzun büyük başarısı ile dinleyicilere harika dakikalar yaşattı. Ayrıca konserimize İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Yıldırım da katılarak bizleri onurlandırdı. Ataşehir'de faaliyet gösteren yerel basın kuruluşları yaptıkları haberlerle vatandaşlarımızın faaliyetlerimizden haberdar olmasını sağladı. Başta müdürümüz Saffet YILMAZ'a şefimiz Sinan GÜNGÖR'e ve koroda emeği geçen tüm kursiyerlerimize bu güzel gece için teşekkür ederiz...

Ara

"Arıcılık Kursu Sertifika Töreni" Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ercan Metin ve Müdürümüz Saffet Yılmaz'ın katılımlarıyla yapıldı. Arıcılık öğretmenimiz Aslan Korkmaz ve kursiyerlerimize başarılar diliyoruz.

Ara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 24 engelli bireyin üretimde söz sahibi olmaları için düzenlenen kurs merkezindeki üretim alanındaki tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.