T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Haz

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sergimizi Metropol AVM'de, Ataşehir kaymakamı Bekir Dınkırcı'nın katılımlarıyla yaptık. Tüm yıl büyük emeklerle hazırlanan ürünlerimizi İstanbul halkı ile paylaştık. Bize her zaman her konuda yardımcı olan, vizyonu ile yolumuzu açan değerli müdürümüz Saffet Yılmaz'a, öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyoruz.

May

Şef Sinan GÜNGÖR yönetimindeki Türk Halk Müziği Koromuz muhteşem bahar konserini yaptı. Bu güzel etkinlik için Müdürümüz Saffet YILMAZ'a, Koro Şefimiz Sinan GÜNGÖR'e, kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

May

May

Nis

Hatay Defne Çınarlı İlkokulu ile Samandağ Busader İlkokulu'ndaki263 çocuğumuzun dileklerini gerçekleştirdik. Bu projede çalışan tüm duyarlı insanlara çok teşekkür ediyoruz.

Nis

Nis

Cemile Besler kurs merkezimizi ziyaret eden Ataşehir İlçe Kaymakamı Bekir DINKIRCI'ya kurs merkezi hakkında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Saffet Yılmaz bilgi verdi. Verilen bilgi kapsamında kurs merkezinin haftanın yedi günü açık olduğu ve sabah 10.00 akşam 21.00 saatleri arasında onlarca kurs programının düzenlendiği ve bu kurslarda binlerce kişiye ulaşıldığını söyleyen kurum Müdürümüz Saffet Yılmaz, kurs merkezinde özellikle seramik, piyano, yağlı boya resim, ingilizce, kağıt rölyef, keman, çinicilik, cam-boncuk yapımı ve deri çanta kurslarına talebin çok fazla olduğunu söyledi. Ayrıca kurs merkezinde resim, piyano, keman ve ingilizce kursu ile çocuklara yönelik de etkinliklerin düzenlendiği belirtildi. Kaymakamımızın ziyareti yerel basında da büyük ilgi gördü. 

 

 

Nis

2010 yılında 5982 sayılı Kanunla Anayasanın 20. maddesine eklenen fıkra ile, herkesin kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkı anayasal bir hak olarak teminat altına alınmıştır. Bu bağlamda, bireylerin kendilerini ilgilendiren kişisel veriler üzerinde hangi hak ve yetkilere sahip olduğu ve kişisel verilerin hangi hallerde işlenebileceği hükme bağlanırken, kişisel verilerin korunmasına ilişkin usul ve esaslar kanunla düzenlenmiştir.

Nis

Mrt

Mrt

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Resim Sergimizi Metropoll AVM de yaptık. Yoğun ilgi gören sergimizi sanal galeriye taşıyarak göremeyen vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. İyi seyirler...

Mrt

Mrt

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü "Kadın ve Çiçek" temalı resim sergimiz Metropol AVM'de Ataşehir Kaymakanı Bekir DINKIRCI, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILDIRIM, Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet YLMAZ, Ataşehir İlçe Tarım Müdürü Hamza ATALAY, Ataşehir İlçe Milli Eğitrim Şube Müdürleri Ercan METİN, Esra ÖZGENÇ ve Futbol Antrenörü Yılmaz VURAL'ın katılımlarıyla gerçekleşti. İTV Haber, Gazete Ataşehir ve 1923 Tv gazeteleri sergimize büyük yer verdi. Emeği geçen tüm öğretmen ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz.

Mrt

“Hayalet Ağ Projesi” kapsamında geri dönüşüme kazandırılan ağlardan elde edilen ürünler Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi binasında sergilendi.

Hayalet ağlar; ticari ya da amatör avcılık yaparken takılan, kopan veya bilerek bırakılan av araçlarının insan kontrolü olmaksızın sucul ekosistemdeki canlıların ölümüne neden olan ağlardır.

Denizlerde veya iç sularda, hayalet av araçları kaybolduktan sonra da avcılık faaliyetlerini devam ettirirler ve sucul bioçeşitliliğin tehlikeye girmesine sebep olmaktadır.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında 07.03.2024 tarihinde ortaklaşa gerçekleştirilen programda, Öğretmenler ve Özel Öğrenciler tarafından Hayalet Ağ Projesi kapsamında deniz dibinden çıkarılan ağların geri dönüşüme kazandırılmasıyla hazırlanan file torba, çanta, aksesuar, tablo ve kalemlik gibi ürünler sergilendi.

Şbt

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak kurslarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. "BİNA VE SİTE YÖNETİCİLİĞİ KURSU" ile amatör yapılan bir iş profesyonel bir meslek haline dönüşecek. Kurs ön kayıt için sitemiz ana sayfasındaki önkayıt linkinden başvuru yapabilirsiniz.