“Hayalet Ağ Projesi” kapsamında geri dönüşüme kazandırılan ağlardan elde edilen ürünler Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi binasında sergilendi.
Hayalet ağlar; ticari ya da amatör avcılık yaparken takılan, kopan veya bilerek bırakılan av araçlarının insan kontrolü olmaksızın sucul ekosistemdeki canlıların ölümüne neden olan ağlardır.
Denizlerde veya iç sularda, hayalet av araçları kaybolduktan sonra da avcılık faaliyetlerini devam ettirirler ve sucul bioçeşitliliğin tehlikeye girmesine sebep olmaktadır.
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arasında 07.03.2024 tarihinde ortaklaşa gerçekleştirilen programda, Öğretmenler ve Özel Öğrenciler tarafından Hayalet Ağ Projesi kapsamında deniz dibinden çıkarılan ağların geri dönüşüme kazandırılmasıyla hazırlanan file torba, çanta, aksesuar, tablo ve kalemlik gibi ürünler sergilendi.